Sapņu tulks - Tipiskie sapņi

Tipiskie sapņi

Tipiskie sapņi ir tādi sapņi, kurus daudzi cilvēki ir redzējuši vismaz reizi savas dzīves laikā. Tie bieži atkārtojas un mēģina brīdināt par dzīvē svarīgām situācijām. Šie sapņi ir pierādījums tam, ka visa cilvēce ir saistīta, jo tik daudziem no mums sapņi ir ļoti līdzīgi.

Lidošana

Sapņu pētnieki ir secinājuši, ka sapņi par lidošanu ir pielīdzināmi personisko sasniegumu apziņai un šādos sapņos izjustās neizmērojamās jūtas, proti, pašpaļāvība, noteiktība, panākumu apziņna un savaldība, ir pozitīvi vērtējamas.

Mulsinoši

Kails publiskā vietā. Drēbes sāk slīdēt nost no auguma...publiskā vietā.... Tu centies tās neveiksmīgi pieturēt... Jēziņ!
Izplatīta variācija, ka nozīmīgas personas vai grupas priekšā konstatē, ka pietrūkst būtiskas apģērba daļas.
Nemaz nerunājot par kailumu, tikpat savādi, ka sapņos, kuros cilvēks sevi redz kailu, viņam parasti neizdodas atrast nevienu paslēptuvi. Turklāt bieži vien atklājas, ka visas pārējās personas to nepamana.

Raizes

Vajāšana. Šajos sapņos galvenās emocijas ir bailes un bezpalīdzība: Tu skrien, lai aizbēgtu no vajātāja, bet šķiet, ka pie kājām būtu piesieti akmens bluķi.
Sapņi par vajāšanu simbolizē instinktīvu tieksmi atbrīvoties no nevajadzīgiem priekšstatiem vai emocijām, lai varētu turpināt pašizaugsmi.

Lamatas. Ja sapņo, ka esi ieslodzīts būrī vai ievilināts lamatās, nav grūti novilkt paralēles starp nomodu un sapņa dzīvi. Kas Tev sagādā vilšanos? Kas neļauj sasniegt mērķus? Noskaidro savu raižu cēloni un tas pārstās rādīties.

Eksāmens

Sapnī var redzēt dažāda veida pārbaudījumus: vidusskolas eksāmenu, ārsta pārbaudi, uzstāšanos.
Sapņi par eksāmeniem parasti izraisa satraukumu, tāpēc, ka eksāmens ir negaidīts. Sapņotājs jūt, ka nav sagatavojies, aizmirsis visu, ko zinājis, vai arī baidās, ka viņam šis pārbaudījums vienkārši nebūs pa spēkam.
Sapņi par eksāmeniem nozīmē, ka cilvēki nav gatavi risināt savas problēmas un viņiem vajadzētu meklēt tiešu saistību starp sapņos izjustajām emocijām un apzinātajām problēmām.

Satraukums

Skolas sapnis. Pirmā skolas diena, bet Tu nevari atrast klasi. Veltīgi izskraidāties pa tukšām zālēm, zinādams, ka visi citi jau sēž solos. Cits variants — ir ceturkšņa beigas, bet piepeši aptverat, ka esi aizmirsis nokārtot eksāmenu. Piedevām — tas jāliek tūlīt un bez gatavošanās.

Centrs nevar noturēt. Esi atbildīgs par kaut kā savākšanu, parasti tie ir mazi bērni vai kaķēni, kas mūk uz visām pusēm, lai arī kā jūs censtos viņus noturēt.

Bailes. Atšķirībā no satraukuma, kas attiecināms uz kādas ieceres neizdošanos, patiesas bailes liecina par draudiem, kas uzglūn.

Paralīze: Tevi aizvaino kāda briesmīga persona, taču nevari pabļaut. Vai arī — Tev dzenas pakaļ, bet kājās ir mīkstas kā cīsiņi un ļaunais min uz papēžiem.

Šaurs tunelis. Ej caur noslēgtu telpu, kas sašaurinās. Vispirms Tu noliecies, tad rāpo un visbeidzot lien uz vēdera. Atpakaļ tikt nevari un zini, ka drīz nosmaksi. Eksperti uzskata, ka šie sapņi atspoguļo cilvēka piedzimšanu.

Brīvais kritiens. Tu stāvi pilnā augstumā un iestāsti sev, ka jābūt ļoti uzmanīgam, lai nenkoristu. Par spīti šai piesardzībai, zaudē kontroli un krīti. Tieši pirms piezemēšanās Tu pamostaties.
Pastāv ticējums – ja sapnī nokrītat uz zemes, gaidāma nāve. Var arī brīdināt par draudošām briesmām, iespējams, ka Tu pievērs uzmanību tādam dzīves aspektam, kas var izrādīties potenciāli bīstami un zemapziņa šādā satriecošā veidā brīdina par draudošām briesmām, lai varētu tās novērst.

Dubultošanās. Devies darīšanš piepeši redzi, ka cilvēki (dzīvnieki) visapkārt izskatās dīvaini. Tuvāk ieskatoties, konstatē, ka dažas ķermeņu daļas ir dubultojušās.

Kaisle un vēlmes

Mati, griezums. Mati ir noteicošais seksuālo spēju simbols. Sapnis, kurā Tev griež matus, norāda uz tieksmi pakļauties kāda cita seksuālajām vēlmēm. Tik nedomā, ka frizieris iemieso šo vēlmju objektu. Matu griešana kādam citam norāda uz vēlmi iegūt pārspēku seksuālajos jautājumos.
Dīvainības ar matiem mēdz atspoguļot arī cilvēka spējas. Var būt sapnis, ka lielos kušķos sāk izkrist mati. Retāk gadās sapņi, taču tie ir ļoti satraucoši, kad mati aug neparastā vietā, piemēram, uz deguna. Abi šī sapņa veidi norāda uz bailēm, ka ķermenis var nodot patieso vecumu.

Neiespējamais partneris. Ja sapņo par erotisku tikšanos ar pilnīgi nepiemērotu partneri, tas var norādīt uz trim lietām. Pirmā — sapnī redzētais partneris aizstāj kādu citu, kuru patiesi vēlies. Otrā — ja esat heteroseksuāls, bet sapņa partneris ir homoseksuāls (jeb otrādi), sapnis izsaka apziņas apslāpēto seksuālās izpausmes formu. Trešā — ikviens, kas parādās sapnī, iemieso Tevi pašu. Tādējādi sapņu partneris atspoguļo Tavu personīgās seksuālās pievilcības vērtējumu.

Seksa simbols. Gadās, ka zemapziņa mēģina smalki izvairīties no seksualitātes tēmām savā sapņu fabrikā. Kā alternatīvu tā izmanto citus rādītājus. Ja sapnī redzi, ka jāj ar zirgu, arī puķes (īpaši orhidejas), somiņas, cimdus, zeķes, zobenu, čūsku, rungu, stibu vai naudu, būtībā Tu sapņo par seksu.

Sekss. Daži no sapņiem ir ārkārtīgi erotiski un jutekliski, turpretī citi vairāk sagādā neērtus brīžus un raizes, piemēram, sapņi par dzimuma vai seksuālās orientācijas maiņu, mīlēšanos publiskā vietā.
Ar seksu saistītie sapņi nav tikai sapņi par mīlēšanos. Tie var atspoguļot emocionālās problēmas vai arī, ja sapņojat par mīlēšanos ar svešinieku – sevišķi tādu, kam ir atšķirīga seksuālā orientācija, simbolizē kādu apslēptu psihes daļu, īpašības, kas tiecaties iegūt, vai kādu konkrētu dzīves mērķi.

Joņojoša mašīna. Tu brauc ar mašīnu un pēkšņi jūti, ka tā vairs neklausa. Tu ārprātā meklē bremzes pedāli, bet ir tikai gāzes pedālis. Ainava visapkārt ir gauži neskaidra, taču redzi sejas, kas raugās ar šausmām. Mēdz būt, ka mēģini vadīt mašīnu, sēžot aizmugurējā sēdeklī vai bagāžas nodalījumā.

Robežsargs. Jāuzrāda autovadītāja apliecība vai pase formā tērptam cilvēkam. „Nekādu problēmu!” un sniedzies pēc kabatas portfeļa, taču, dodot pasi pārbaudītājam, secini, ka tajā nav fotogrāfijas. Sapnis uzrāda, ka jūties kā krāpnieks.

Slidena nogāze. Iznāc uz nogāzes un sāc nedaudz slīdēt, tad ripot un velties lejup, kas kļūst pavisam stāva. Reizēm iekļūsti kādā priekšmetā un neredzi, kur ripo.

Bailes no vecuma

Drupšana. Vērojot savu seju spogulī vai kā citādi, pamani plaisas zobos. Drīz vien zobi sāk drupt viens pēc otra. Cits variants — jūti, ka zobi kļūst mīksti un šķiedraini.

Svešķermeņi. Sapnis, ka uz Tavu ķermeni parādās kāds svešķermenis vai arī tas aug iekšpusē, parasti liecina par bailēm saslimt. Sievietei tas var simbolizēt bailes no grūtniecības.

Pašizpratne

Ūdens pasaule. Ūdens simbolizē zemapziņas valstību. Ūdens ir simbols tam, ko zini neapzinoties. Tādējādi sapnis, kurā redzi tālumā mirguļojošu ūdeni, iedrošina ielūkoties savās emocijās. Sapņot, ka ūdens draudīgi bango ap kājām, ir brīdinājums, ka zemapziņa neļaus to vairs ilgāk ignorēt. Sapņot, ka dzer ūdeni vai peldies vēsā, skaidrā ūdenī, nozīmē, ka esi panācis līdzsvaru starp savu apziņu un zemapziņu. Sapnis, kurā ūdens dzīvnieki, piemēram, zivis vai bruņurupuči, pieskaras vai runā ir norādījums pakļauties savai intuīcijai.

Tilts pāri upei simbolizē pārveidošanos. Atrašanās veids virs ūdens norāda uz pāreju no viena noskaņojuma uz otru. Tādā veidā sapnis, kurā ejot pa tiltu tas liecas un grīļojas vējā, norāda uz bailēm no pārmaiņām.

Jaunākā vecumā. Pievērs uzmanību bērniem, ko redzi sapņos, jo viņi simbolizē skaidrību un atdzimšanu. Ja bērnu grupa aicina, lai Tu viņiem piebiedrojies, tas jāuztver kā padoms vienkāršot savu dzīvi. Ja sastopies pats ar sevi jaunākā vecumā, izvēles izeja meklējama bērnībā.
Mazulis var simbolizēt atdzimšanu.

Jūra, ezeri, upes. Jūru var uzskatīt visā dzīvā simbolu vai arī par kosmiskās apziņas būtību. Liela nozīme ir jūras dziļumam sapnī. Ja jūra dziļa, tas var norādīt uz to, ka emocijas ir jāizpauž, vai arī, ka kaut kas nav pa spēkam. Viļņi simbolizē emociju kāpumus un kritumus.
Ezeri mēdz atspoguļot emocionālās atbildes reakcijas un vnorādīt, ka derētu pievērsties sava rakstura trūkumiem, lai atrisinātu kādu iekšēju problēmu.
Upes tāpat kā ceļi norāda dzīves gaitu, tāpēc svarīgi ir kāds izskatās ūdens – dzidrs vai duļķains.

Attiecības

Apvalki. Ja sapnī redzi cilvēkus, kuri ir ievīstīti audumā vai biezā apvalkā, tas norāda — pašam šķiet, ka nesaņem tādas attiecības, kādas esi pelnījis.

Dubultā istaba. Bieži vien attiecības tiek atspoguļotas ar ēku starpniecību. Jo ēka pamatīgāka, jo noturīgākas ir attiecības. Tādējādi, ja sapnī esi viesnīcas istabā, attiecībām ir gaistošs raksturs. Ja sapņo, ka esi kaut ko aizmirsis savā istabā un jāatgriežas, lai to paņemtu, Tu nespēj aizmirst vecu mīlestību, Tevī mīt nostalģija un nožēla.
Ja sapņo, ka atrodies zināmā istabā, bet tā kļuvusi ārkārtīgi netīra vai arī ir pārkrāsota nejēdzīgās krāsās, pievērs uzmanību savām attiecībām, jo tajās kaut kas nav kārtībā.
Ja esi ieslēgts savā istabā vai istabas logi ir aiznagloti, viss ir skaidrāks par skaidru...

Saule un Mēness. Mēness ir mātišķais, bet Saule — sievišķais simbols. Ja sapņos redzi nakti, tas norāda uz attiecībām ar māti. Zirnekļi un kaķi arī var simbolizēt māti. Saule simbolizēs tēvu un vīrišķo.

Dusmas

Slepkavība Sapņos mēs piedēvējam savu visapkaunojošāko īpašību kādam citam cilvēkam un tad nogalinām viņu kādā mokošā veidā. Nesatraucies, Tu neesi sadists. Tu esi mazohists!

Zādzība. Sapnis, ka nozodz kāda cita īpašumu, ir greizsirdības pazīme.

Asinis: Pretēji asinīm reālajā dzīvē, sapņos asinis nozīmē bailes no mātes, nevis vardarbību.

Apdraudēts. Sapņi par uzbrukumu nereti pārvēršas sapņos par vajāšanu, jo instinkts mudina cilvēku bēgt, ja kāds uzbrūk. Uzbrucējs var parādīties visdažādākajos veidos, teiksim, kā briesmonis.
Varbūt nemaz nevajadzēs tālu meklēt, lai noskaidrotu savu “uzbrucēju”. Vai jums nav izveidojies konflikts ar kādu cilvēku dzīvē? Vai nenosodi sevi par kādu iekšēju konfliktu?

Ugunsgrēks. Ja sapņo, ka izraisi ugunsgrēku, nevajag satraukties. Uguns ir attīrošs spēks sapņu pasaulē un zemapziņa stāsta, ka šo dzīves elementu vajag pras,īgāk pielietot.

Dzīves cikls

Dzimšana. Sapņi par dzemdībām biežāk rādās sievietēm kā vīriešiem. Sievietes nereti sapņo par bērna dzimšanu vai dzemdībām, zemapziņā gatavodamās šim notikumam dzīvē. Vīriešu sapņus par dzimšanu vai dzemdībām var izraisīt raizes, jo viņiem kā tēviem šķiet, ka pēc bērna dzimšanas tiks atstumti malā.
Taču sapņi par dzimšanu tiek saistīti ar kaut kā jauna sākšanos. Ja sapnī redzi dzemdības, tas var vai nu nozīmē to, ka tiec aicināts piedalīties kāda cilvēka garīgajā pārtapšanā, vai arī atspoguļo Tavs raizes par viņa labklājību.

Nāve. Sapņi par nāvi vienmēr ir satraucoši, īpaši, ja tie ir saistīti ar vecāku vai mīļotā cilvēka nāvi. Par šo sapņu veidu ir izteikti pretrunīgi viedokļi. Jungs uzskata, ka sapņotājs cenšas simboliski saraut emocionālas saites ar šo cilvēku. Teilors apgalvo, ka ikviens sapnis mudina gūt jaunu izpratni un jaunas atklāsmes, ka nāve ir vienīgais bieži sastopamais universālais tēls, kas simbolizē garīgo izaugsmi. Pēc viņa domām, nav svarīgi, kurš nomirst, jo ikviens no šiem sapņiem vēsta par nozīmīgu attīstību. Savukārt, nāves apstākļi var norādīt, cik dziļa ir sapņotāja vēlme mainīties.
Ja sapnī redz savu nāvi, tas var norādīt uz dziļām iekšējām pārmaiņām. Ja mirst kāds cits, pārmaiņas acīmredzot būs mazāk sarežģītas. Ja izdari pašnāvību, tad pārmaiņu pamatā ir apzināta izvēle.

Kristīšana. Centies atbrīvoties no negatīvām emocijām vai izjūtām, kas dara sevišķi lielu kaunu.

Skaistums un ķermenis

Skaists ķermenis. Sapņos bieži vien figurē ķermenis vai kāda tā daļa. Tas var būt brīdinājums par gaidāmo slimību vai veselības sarežģījumiem.

Galva. Galva ir drīzāk intelektuāls, nevis intuitīvās gudrības centrs. Ja sapnī redzat galvu, tas nozīmē, ka esat kļuvis pārlieku intelektuāls.

Rokas pieder pie izteiksmīgākajām ķermeņa daļām, tāpēc tās simbolizē rakstura ekspresīvo pusi. Svarīgi ir ievērot, kuru roku sapni redz, jo ar kreiso roku enerģiju saņem, ar labo - atdod.

Pirksti. Liela nozīme sapņos ir pirkstiem, ja sapņos redz pirkstu, kas norāda konkrētu virzienu, tad tas nu vai nu rāda ceļu, vai arī pievērš uzmanību kādai problēmai.

Mugura. Ja sapnī nozīmīgu vietu ieņem mugura, vajadzētu padomāt par savas dzīves galvenajiem balstiem, kā arī par sava rakstura stingrību.

Laikapstākļi

Atnes man Sauli. Ja sapnī Tevi apspīd Saule, vari būt pārliecināts, ka tā ir laba vēsts. Ja Saule aiz mākoņiem - gaidāmas problēmas, ja izspraucas no mākoņiem, iespējams pat nenojaut, ka nākotnes izredzes nav pārāk sliktas.

Lietus. Sapņos, tāpat kā nomodā, lietus var radīt drūmu iespaidu, bet atceries, ka tas arī aizskalo putekļus un netīrumus. Apsver pārējos apstākļus sapnī un izlem, vai lietus atspoguļo nelielu depresiju vai arī visu cerību un plānu sabrukumu, vai vēsta, ka jāatbrīvojas no nevajadzīgas informācijas, lai varētu uztvert jaunus iespaidus.

Sniegs. Ja sapņos parādās sniegs, ledus, padomā, vai neesi kaut kā “sastindzinājis’ savas emocijas, lai netiktu sāpināts. Varbūt esi kļuvis nejūtīgs vai, gluži otrādi, pārlieku jūtīgs? Padomā, vai neesi uzņēmies pārāk lielu risku.

Ainava. Videi, kurā norisinās sapnis, ir būtiski svarīga nozīme, jo tā spilgti raksturo sapņotāja emocionālo stāvokli un rada skaidru priekšstatu par to, kādas emocijas un garastāvoklis valda šajā sapnī, kā arī atklāj tā galveno problemātiku.

Ēdenes dārzs. Zaļas, leknas pļavas, krāsaini augi un kupli koki vēsta par optimistisku skatījumu, emocionālu labklājību un vērā ņemamiem panākumiem.

Purvi un tuksneši. Droši vien jūties emocionāli nedrošs vai arī attiecībās ir iestājusies vienmuļība un pienācis laiks doties tālāk. Svarīgs ir arī apvidus reljefs. Ja sapņoti nolaideni pakalni, tā ir laba zīme turpmākajam dzīves ceļam – pretstatā klinšainām kalnu smailēm, kas nozīmē grūtības.

Dzīvības koks. Koki ir universāls izaugsmes simbols, un to saknes apzīmē pamatus, stumbrs – spēku un atbalstu, zari – sapņotāja dotības un spējas un lapas – pūliņu augļus. Ja sapnī redzi koku ar ziediem, zariem uz visām pusēm, tad emocionālajā ziņā esi vesels un mīlošs. Ja šis koks netiek pienācīgi kopts un saaudzēts un nenes augļus, tas nozīmē, ka Tev trūkst pašcieņa, jo necieni savas spējas un dotības.

Mājoklis - no pilīm līdz būdiņām

Pilsēta. Sapņu pētnieki secinājuši, ka vīriešu sapņi biežāk norisinās sapņotājiem pazīstamā brīvdabas vidē, bet sieviešu – slēgtā vidē.

Laimīgās mājas. Mājas simbolizē sapņotāja iekšējo pasauli. Ja sapņos rādās tagadējā mājvieta, tas var būt brīdinājums par iespējamiem sarežģījumiem mājas dzīvē. Ja mājas, kur dzīvots bērnībā, jāatceras laiks, kad tur dzīvoji, lai noskaidrotu, vai problēmas, ar kurām cenšties tikt galā pašreiz nav aizsākušās tolaik.

Pilis un baznīcas. Lielas ēkas liek domāt par milzīgu enerģiju un plašām iespējām. Nocietinātas pilis – sapņotājs jūtas pārmērīgi piesardzīgs un ierāvies sevī. Savukārt baznīcas ir garīguma simbols, tādēļ sapnis norāda uz vajadzību kārtīgāk izpētīt savu garīgo ceļu.

Mācību iestādes. Redzot skolas un/vai bibliotēkas, nepieciešamību atrast konkrētu informāciju, apgūt vērtīgu mācību vai prasīt padomu kādam gudrākam un pieredzējušākam cilvēkam.

Ārstniecības iestādes. Sapņiem par slimnīcām var būt divas nozīmes: brīdina par sapņotāja, radu, draugu veselības problēmām vai mudina atpūsties un atgūt labsajūtu.

Telpas

Virtuve. Šīs abas telpas parasti ir ģimenes dzīves centrs. Virtuve ir radoša darba telpa. Savukārt, ēdamistaba, simboliski pielīdzināma attiecību kopšanai un emocionālu sarunu vietai.

Guļamistaba un vannas istaba. Attiecībā uz sapņu pasauli ļoti patiess ir teiciens “Kādu gultu klāsi, tādā gulēsi”. Sapnī, kas norisinās guļamistabā, tiek dota izdevība pārmest tiltu no apziņas un zemapziņas. Savukārt, ja sapņo par vannas istabu, pienācis laiks mainīt savu uzvedību vai arī atbrīvoties no vecmodīgām idejām.

Bēniņi un pagrabstāvs. Bēniņi simbolizē cildenākos centienus, dzīves mērķus un garīgo apziņu. Pagrabstāvs – vistumšākos zemapziņas nostūrus, kuros nevar ieskatīties: bailes, raizes, fobijas, kā arī nerealizētas dotības.

Kāpnes un gaiteņi. Vienmēr ir svarīgi noskaidrot, uz kurieni ved sapnī redzētās kāpnes vai gaitenis. Iešana pa gaiteni var vedināt uz domām par kādu svarīgu posmu dzīvē, kad drīzumā notiks pārmaiņas. Ja redz kāpnes, svarīgi, ievērot uz kurieni tās ved vai uz augšu, vai lejup.

Sauszemes ceļojumi. Ik reiz, kad sapnī dodas ceļojumā, tā ir atsauksme uz dzīves vadlīnijām. Parasti tas ataino gara ceļojumu.
Ja sapņo, ka brauc ar auto kā vadītājs, tad esi noteicējs par savu dzīvi, ja pasažieris – paļaujies uz kādu citu vai arī atrodies viņa ietekmē.

Vilcieni un autobusi. Sabiedriskie transporta līdzekļi pievērš uzmanību uzvedībai sabiedriskā vietā un attiecībām ar citiem cilvēkiem. Jāpadomā par savas dzīves mērķi vai ļauties pašplūsmai.

Kustoņi

Čūskas. Simbolizē garīgās enerģijas rašanos un izaugsmi. Čūska ir pārvērtību, pārmaiņu un varbūt arī Dieva arhetips, tam var piemist arī negatīvas iezīmes.

Suņi saistīti ar uzticību un draudzību, tādēļ suņa parādīšanās sapnī var norādīt uz nepieciešamību tuvāk papētīt kādas konkrētas attiecības, lai noskaidrotu, kas tajās ir/ nav kārtībā. Suņi simbolizē arī cilvēka dabas vīrišķo pusi.

Kaķis simbolizē sievišķo pusi. Tas simbolizē, ka vēlies brīvību un nepieciešamību izpētīt rakstura sievišķo pusi, īpaši, ja sapnī redz savvaļas kaķi. Mājas kaķis norāda, ka sapņotāju nodarbina domas par sabiedrību un par to, ko sabiedrība sagaida.

Zirgi ir neviennozīmīgs simbols. Ērzelis var norādīt uz varu un apslēptu seksualitāti; nastu nesējs zirgs var simbolizēt ekspluatāciju; sapnis par auļošanu zirga mugurā var nozīmēt brīvību un vienotību ar dabu.

Sapņu ķērājs

Vīnu redzēt - prieks un līksmība.
Vīnu dzert - mīlas laimi baudīt.
Vīns vecs - veca mīlestība ne...

Sapņu TOP5

1

6 interpretācijas

2

8 interpretācijas

3

13 interpretācijas

4

10 interpretācijas

5

7 interpretācijas

Citi simboli

Pasmaidi

Miegs un sapņi ir labākais veids kā klausīties operu. /James Stephens/