Sapņi mums ir nepieciešami, bez tiem mēs nevarētu samierināties ar īstenību.

Remarks Ērihs

Slaveni sapņotāji

Vairai Vīķei Freibergai sava sapņu teorija

Latvijas eksprezidente, pirmā sieviete valsts vadītāja Austrumeiropā Vaira Vīķe-Freiberga atklāj, ka sapņo bieži un savus sapņus pieraksta.

Eksprezidente stāsta, ka bieži jaunībā viņa bija izveidojusi pat savu unikālu sapņu teoriju: "Uzskatīju, ka Freida izskaidrojums ir ļoti vienpusīgs, un izlasīju visu zinātnisko literatūru, kas par sapņu teorijām bija pieejama. Ilgus gadus pierakstīju savus sapņus, un man bija doma rakstīt sapņu teorijas grāmatu. Nuja, tas bija viens no projektiem, kas palika sapņu līmenī."

Vaira Vīķe-Freiberga arī atklāj, ka bērnībā guvusi vairākas traumas, kas izraisījušas daudzus sapņus, kurus viņa savas dzīves laikā redzējusi vairākkārt. Vienus un tos pašus sapņus viņa redz arī brīžos, kad ir tuvu fizisko spēku izsīkumam.

"Kad esmu fiziski nogurusi, tad man bieži atkārtojas sapnis, ka mums ir jāmūk un ir tikai īss brīdis, lai izlemtu, ko ņemsim līdzi. Tie nav patīkami sapņi, ticiet man. Otrs sapņu tips ir, ka man jātiek uz lidlauku, bet nevaru dabūt ne taksometru, ne citu auto — šis sapnis ir bāzēts manā pašreizējā dzīvē. Cits sapņošanas aspekts ir lidošana. Tas ir tik skaisti, ka sapnī domāju: to ir tik viegli darīt, kāpēc es to nedaru biežāk, un kāpēc cilvēki vispār to nedara?" retoriski vaicā Vaira Vīķe-Freiberga.

 

Avots: "Sestdiena", 2012

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija