Sapnis ir visu labdaris: sapnī i aklais redz, i kurlais dzird, i sērdzīgais ir vesels.

Rainis

Miega higiēna

Kāpēc ir veselīgi gulēt kailam?

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku nepatīk pidžamas un naktskrekli, tāpēc viņi labprātāk izvēlas gulēt kaili. Un kā izrādās, dara pareizi, jo jaunākie zinātnieku atklājumi liecina, ka gulēšana bez apģērba ir veselīga vairāku būtisku un pat pārsteidzošu iemeslu dēļ. Īpaši aktuāli un ieteicami tas kļūst vasarā.

Palīdz pret sāpēm un bezmiegu

Apģērbs bieži vien traucē brīvai un dabiskai asins cirkulācijas norisei, tāpēc speciālisti iesaka vismaz miega laikā atbrīvoties no „mākslīgās ādas”. Tas palīdz noņemt arī spriedzi, stresu un pat sāpes vēdera dobumā. Mediķi rekomendē izmēģināt gulēšanu kailiem arī tiem, kuri cieš no bezmiega un citiem nopietniem miega traucējumiem.

Normalizē tauku dziedzeru darbību

Gulēšana nenozīmē, ka organisms ir kļuvis pilnīgi neaktīvs – orgāni turpina veikt savas funkcijas, un lai uzlabotu to darbībs produktivitāti, nepieciešams atbrīvoties no lieka kairinājuma. Kad cilvēks guļ kails, viņš atvieglo gaisa piekļūšanu ādai, tā paātrinot ādas atjaunošanās procesus. Guļot bez apģērba, arī tauku dziedzeri strādā daudz efektīvāk, izdalot no ādas liekos taukus un palīdzot tai ātrāk atjaunoties. Labāka tauku dziedzeru darbība arī uzlabo kopējo organisma vielmaiņu.

Aizsargā dzimumorgānus

Mitrums uz apakšveļas sievietēm miega laikā var radīt nepatīkamas sajūtas un palielināt iespēju iegūt dzimumorgānu infekcijas. Sievietēm gulēšana bez apakšveļas palīdz izvairīties no šī riska, kā arī pasargā no saslimšanas ar sēnīšu infekcijām. Savukārt vīriešiem, kā apgalvo ārsti, tas palīdz saglabāt optimālu sēklinieku temperatūru, tādā veidā uzlabojot spermas kvalitāti un auglību.

Paaugstina dzīves kvalitāti

Nespējat atbrīvoties no nervozitātes vai noguruma sajūtas? Pēc saspringtas darba dienas ir grūti iegremdēties dziļā miegā? Pamēģiniet pavadīt kādu nakti bez savas iemīļotākās pidžamas vai vakara tērpa – pilnīgi iespējams, ka to pirms gulētiešanas novelkot, jūs noņemsiet arī dienas smagumu un pēc tam aizmigsiet kā mazs bērns, bet saldais miegs jūs uzlādēs ar enerģiju visai nākamajai dienai.

Kā sagatavoties?

Ja cilvēks grib gulēt kails, speciālisti iesaka to sākt darīt pakāpeniski, lai sev neradītu psiholoģisku diskomfortu – piemēram, kādu laiku gulēt bez t-krekla, tad tikai ar biksēm un pēc kāda laika atteikties arī no apakšveļas.

Pirms gulētiešanas ieteicams nomazgāties dušā, lai atbrīvotos no mikroorganismiem un uzturētu gultasveļu pēc iespējas ilgāk tīru. Jānodrošina, lai istabā būtu pietiekami silta temperatūra un pie rokas būtu vēl kāda sega, ja paliek auksts. Guļvietā jābūt kvalitatīvai un dabīgai gultasveļai. Tāpat speciālisti iesaka, radot sev drošības sajūtu, apģērbu turēt tuvu gultai, viegli sasniedzamā vietā, kā arī pabrīdināt mājniekus, lai pirms ienākšanas istabā viņi vienmēr neaizmirstu pieklauvēt.

Psihologi novērojuši, ka sākumā dzīvesbiedri ir izbrīnīti par partnera jauno gulēšanas ieradumu, bet pēc kāda laika, kad ievēro, cik labi otrs ir izgulējies, paši ir gatavi ņemt piemēru, lai nakti pavadītu komfortabli un saglabātu spirgtu veselību.

Ilustrācija: sxc.hu

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Padomnieks

Vai zināji?

Fiziskie vingrinājumi 3–4 stundas pirms gulētiešanas traucē miegu.

Sapņu ķērājs

To redzēt − satikties ar ļoti viltīgu cilvēku.

Interesanti

Zigmunds Freids apgalvo, ka sapņi ir miega sargātāji, nevis tā traucētāji.

Sapņu TOP5

1

20 interpretācijas

2

16 interpretācijas

3

10 interpretācijas

4

12 interpretācijas

5

20 interpretācijas

Citi simboli