Sapņi pasaulei piedod jēgu un rada interesi par to.

Tibo Fransuā

Interesanti

SapņuGuru aptauja: Īstu „cīruļu” un „pūču” ir maz

Atkarībā ierastā diennakts ritma, izdala divus cilvēka bioloģiskā pulksteņa hronotipus – „cīruļi” jeb cilvēki, kuriem augstākais možuma un darbspēju periods ir rīta pusē, un „pūces”, kam lielākā aktivitātes fāze vērojama pēcpusdienās un vakaros. Jaunākie pētījumi un arī SapņuGuru veiktā aptauja liecina, ka mūsdienās visvairāk cilvēku nepieder ne pie viena no šiem tipiem.

Lasīt vairāk ...

SapņuGuru bilžu konkurss: Labākie gulošie bērni

Bērni mēdz aizmigt visneiedomājamākajās vietās un pozās, un tas it nemaz netraucē saldam miegam un interesantu sapnīšu vērošanai. Lai par to pārliecinātos, SapņuGuru izsludināja konkursu, kurā ikviens varēja iesūtīt bildes ar neierastā pozā aizmigušiem mazuļiem. Konkursā saņemtās bildes izpelnījās lielas SapņuGuru lapas sekotāju simpātijas.

Lasīt vairāk ...

Īslaicīga aizsapņošanās palīdz atrisināt problēmas

Aizdomāšanās un aizsapņošanās ar atvērtām acīm iedarbina smadzeņu daļu, kas atbildīga par sarežģītu problēmu atrisināšanu – ilgu pētījumu rezultātā atklājuši Kanādas zinātnieki.

Agrākos pētījumos jau noskaidrots, ka cilvēki bieži nododas sapņošanai nomodā. Daži tādā veidā pavada trešo daļu dienas. Līdz šim zinātnieki uzskatījuši, ka bezmērķīgas aizsapņošanās laikā aktivitāti saglabā tikai tā smadzeņu daļa, kas nodrošina pamatfunkciju veikšanu.

Lasīt vairāk ...

Fen Šui padomi guļamistabai un veselīgam miegam

Trīs tūkstošus gadu senās ķīniešu filozofijas, kompleksās zinātnes un telpu iekārtošanas mākslas “Fen Šui” speciālisti uzsver, ka miega kvalitātes uzlabošanai ļoti svarīgs ir pareizs guļamistabas iekārtojums.

Lasīt vairāk ...

SapņuGuru aptauja: Latvieši dod priekšroku gulēšanai kopā

SapņuGuru veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka latvieši labāk izguļas, ja blakus ir mīļotais cilvēks. Bet kā ir pareizāk – gulēt kopā vai atsevišķi? Šis jautājums jau gadu desmitiem nodarbinājis miega, sapņu un savstarpējo attiecību ekspertus.

Lasīt vairāk ...

Interesanti

Amerikāņu zinātnieki apgalvo, ka tikai intelektuāli attīstīts cilvēks spēj redzēt spilgtus un krāsainus sapņus.

Padomnieks

Vai zināji?

Sapņu trūkums var norādīt uz psihes traucējumiem.

Sapņu ķērājs

Sapnis, kurā lūdzas un laiž caur pirkstiem rožukroni – norāda uz atsvešināšanos no apkārtējās pasaul...

Pasmaidi

Cilvēki, kas cieš no bezmiega, uztraucas par to, ka neguļ, un viņi neguļ, tāpēc, ka uztraucas. /Frenklins Adams/