Labi ir gulējis tas, kurš neatceras, ka gulējis slikti.

Fullers Tomass

Interesanti

Latvju raksti un zīmes sargā naktsmieru

Senās baltu un latviešu zīmes spēj ietekmēt kā mūsu dzīves materiālo, tā nemateriālo un garīgo pusi. Mitoloģiski un maģiskie piesātinātie simboli nolikti pie gultas, zem spilvena vai iegrebti bērna šūpulī spēj aizsargāt arī miegā, aizgaiņāt sliktus garus un nepatīkamus sapņus. Šim nolūkam var izmantot Dzīvības zīmi, labā vijuma Ugunskrustu, Austas koku un citas zīmes.

Dzīvības zīme, kas tiek dēvēta arī par Veselības zīmi, ir viens no noslēpumainajiem senlatviešu simboliem, kam piemīt ļoti spēcīga aizsargājoša iedarbība.

Šo zīmi jau senatnē latvieši likuši bērnu šūpulīšos vai gultiņās, lai tā sargātu viņu naktsmieru. Tiek uzskatīts, ka Dzīvības zīme spēj arī pasargāt no kaitīgā starojuma, ko izdevies pierādīt dažādos eksperimentālos pētījumos.

Novietojot Dzīvības zīmi tuvinieku guļvietu tuvumā, tā spēs viņus ne tikai pasargāt no murgiem un gan redzamās, gan neredzamās ārējās vides kaitīgās ietekmes, bet arī uzlabot veselību, jo tā spēj dot fizisku spēku, kā arī dziedināt no dažādām kaitēm un slimībām.

Rūpējoties par mazāko un neaizsargātāko mājnieku miegu un sapņiem, senlatvieši bērnu gultiņas galā iegrieza arī labā vijuma Ugunskrusta jeb Pērkonkrusta zīmi, kas gulētāju aizsargāja un uzlādēja ar enerģiju.

Ugunskrusts ir saistīts ar Sauli, Laimu, un Pērkonu, tādēļ to mēdza arī ieaust jostā, ar kuru bērnu satina.

Labējais Ugunskrusts ir ļoti spēcīga zīme, kas spēj sakoncentrēt enerģiju un simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu. Tāpat šī zīme spēj piesaistīt laimi un atvairīt ļaunumu.

Lai nakts laikā spētu labāk atjaunot spēkus un enerģiju, senlatvieši, gulēt ejot, zem galvas vai citur gultas tuvumā nolika Austras koka zīmi. Tika uzskatīts, ka šī zīme veicina enerģijas uzkrāšanu, spēj dot garīgu pasaules izpratni un informāciju. 

Īpaši labi Austras koks palīdz sievietēm, jo tā tiek uzskatīta par izteiktu sieviešu zīmi, kas senatnē reti kad bija pamanāma, izšūta vai uzvilkta uz vīriešu lietām un apģērbiem.

Austras koks simbolizē rītausmu un saules rietu un spēj savienot šīs divas pasaules, tā dodot spēku šīs zīmes izmantotājam gan dienā, gan naktī.

Tāpat aizsardzībai un ciešākam miegam var izmantot arī Ausekļa zīmi, veselības atjaunošanai miega laikā Māras zīmi, kā arī daudzas citas. Latviešu zīmju pētnieki un pazinēji ir vienisprātis – ieraugot un iepazīstot zīmes, katrs cilvēks pats sajutīs kāda zīme attiecīgajā dzīves posmā viņam ir visvairāk vajadzīga.

Ilustrācijas no: mkf.lv

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Interesanti

Cilvēki naktī griež zobus, ja ir pakļauti pārlieku lielam stresam vai bailēm.

Padomnieks

Vai zināji?

Gultai vislabāk izmantot vienkrāsainu gultas veļu bez zīmējumiem.

Sapņu ķērājs

Redzēt – jūs varat pazaudēt savu patreizējo partneri, ja nebeigsiet salīdzināt ar savu iepriekšējo p...

Pasmaidi

Vispopulārākā nodarbe pirms miega – skaitīt, cik stundas varētu nogulēt, ja aizmigtu tieši tagad.