Sapnis ir visu labdaris: sapnī i aklais redz, i kurlais dzird, i sērdzīgais ir vesels.

Rainis

Miega higiēna

Sapņošana un sauļošanās nav apvienojamas

Kuram gan nav gadījies aizmigt siltajos saules staros? Zinātnieki atklājuši, ka sauļošanas laikā cilvēks spēj pilnībā atslābināties un smadzenēs tiek aktivizēti centri, kas nodrošina patīkamu labsajūtu. Taču, lai šo sajūtu nesabojātu, der zināt, ka aizmigšana saulē ir bīstama.

Pētnieki arī atklājuši, ka sauļošanas laikā cilvēks spēj sasniegt līdzīgu efektu, kā lietojot heroīnu un kokaīnu, nodarbojoties ar seksu, spēlējot azartspēles un lietojot alkoholu. Šāda vispārēja apmierinājuma un eiforijas sajūta bieži noved pie tā, ka cilvēki saulē pavada daudzas stundas un nereti no lielā atslābuma iekrīt arī sapņu pasaules valgos.

Kas par daudz, tas par skādi

Gan zinātnieki, gan mediķi ir vienisprātis, ka sauļoties nav vēlams ilgāk par 30 līdz 60 minūtēm. Cilvēkiem ar gaišu ādu šis laiks ir īsāks, jo viņi daudz ātrāk un vieglāk var iegūt saules apdegumus. Ieteicamākais sauļošanās laiks mūsu platuma grādos ir no pulksten 10 līdz 12 un no pulksten 14 līdz vēlam vakaram, kad saules stari nav tie paši spēcīgākie.

Tāpat viņi brīdina, ka gulēšana saulē var būt ļoti bīstama, jo cilvēks var aizmigt ciešā miegā un nejust, ka pakāpeniski iedeg, kas ilgstoši sauļojoties var novest līdz bīstamajai ādas dehidratācijai jeb izžūšanai un smagiem apdegumiem ar čūlām.

Kopumā mediķi ir pārliecināti, ka dziļš miegs, sapņošana un pārāk ilgstoša saules staru baudīšana nav veselīgi apvienojama. Arī Sapņu Guru novēl – pa dienu izbaudiet saules starus pļavās un pludmalēs, bet sapņošanu atstājiet tumšajam dienas laikam un savai guļvietai mājās!

Ilustrācija: wallpapers.net

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Padomnieks

Vai zināji?

Iemigt palīdzēs karsta vanna ar dažādām aromātiskām piedevām.

Sapņu ķērājs

Salu redzēt - ilgas pēc miera.
Salā būt - vientulība.
Sala ziedoša - laime, miers un prieks.
S...

Interesanti

Senie ēģiptieši uzskatīja, ka sapnis ir kā miršanas mēģinājums.

Sapņu TOP5

1

12 interpretācijas

2

11 interpretācijas

3

15 interpretācijas

4

10 interpretācijas

5

8 interpretācijas

Citi simboli