Nežēlojies, ka tavi sapņi nav piepildījušies, nožēlas vērts ir vienīgi tas, kas nekad nav sapņojis.

Ebnere-Ešenbaha Marija

Interesanti

Īslaicīga aizsapņošanās palīdz atrisināt problēmas

Aizdomāšanās un aizsapņošanās ar atvērtām acīm iedarbina smadzeņu daļu, kas atbildīga par sarežģītu problēmu atrisināšanu – ilgu pētījumu rezultātā atklājuši Kanādas zinātnieki.

Agrākos pētījumos jau noskaidrots, ka cilvēki bieži nododas sapņošanai nomodā. Daži tādā veidā pavada trešo daļu dienas. Līdz šim zinātnieki uzskatījuši, ka bezmērķīgas aizsapņošanās laikā aktivitāti saglabā tikai tā smadzeņu daļa, kas nodrošina pamatfunkciju veikšanu.

Kanādiešu neirologu pētījumā noskaidrots, ka aizdomāšanās un aizsapņošanās brīžos ieslēdzas viena no visjaudīgākajām smadzeņu daļām – tā, kura ir atbildīga par sarežģītu uzdevumu pildīšanu. Turklāt, jo mazāk cilvēks piedomā pie tā, ka ir aizsapņojies, jo intensīvāk strādā abas smadzeņu daļas.

"Šis pētījums parāda, ka mūsu smadzenes ir ļoti aktīvas tad, kad mēs sapņojam ar atvērtām acīm. Daudz aktīvākas nekā tad, kad mēs fokusējamies uz ikdienas uzdevumiem," skaidro kanādiešu zinātniece K.Kristofa.

Viņa arī norāda, ka garīga darba veicējiem vajadzētu biežāk nodoties šādai sapņošanai ar atvērtām acīm un meditācijai, jo aizdomāšanās neuzkrītoši pārslēdz uzmanību no ikdienas pienākumiem uz fundamentālākiem jautājumiem un tas var novest pat pie spīdošas idejas rašanās.

Avots: laikraksts „SestDiena”

Ilustrācija: sermonillustrator.org

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Interesanti

Pētījumi rāda, ka visbiežāk cilvēks sapņos redz pats savu dzīvesvietu.

Padomnieks

Vai zināji?

Pierādīts, ka regulāra vingrošana agrā pēcpusdienā veicina dziļu miegu.

Sapņu ķērājs

Sarkana − veselība.

Balta − viegla slimība.

Ugunīga − lielas nepatikšanas.

Melna − sēras.

Sa...

Pasmaidi

Nestāsti nevienam, ko tu esi redzējis sapnī, pirms neesi izlasījis Freida grāmatas. /Frenklins Adams/