Tikai viena vaina – sapnis nav dzīve. Bet ļaujat sapnim vaļu – viņš ir pašu dzīvi pārvērtīs un padarīs to labu.

Rainis

Miega higiēna

Sapņu ķērājs veselīgam miegam

Sapņu ķērājs jeb sapņu šķirotājs pēc senas Ziemeļamerikas indiāņu leģendas ir rāmītis, kuru pakar virs gultas galvgaļa, lai labie sapņi rāmīša tīklā tiktu notverti un paturēti, bet sliktie caur tīkla caurumu aizvadīti projām.

Sapņu ķērāja noslēpumu esot radījis indiāņu burvis Iktoms, kurš ieradies zirnekļa izskatā un noaudis šo savdabīgo tīklu. Tagad sapņu ķērāji kļuvuši populāri visā pasaulē.

Sapņu ķērāju var izgatavot arī pats sev, izrotājot to ar putnu spalvām, pērlītēm vai zirgu astriem. Atrod lokanu, vislabāk kārkla, rīksti, to saliec aplī un sasien galus kopā ar diegu. Izliektais aplis jānotin ar dziju, audumu vai ādas sloksnīti. Pēc tam jāsadala apļa ārējā mala vienādos attālumos, nostiprinot tīklojamo diegu un piesienot pavedienu. Tīklojumu sāk no viena punkta, apvijot apkārt aplim, nākamo apli veido, pavedienu apvijot pirmajam aplim pa spirāli uz centru, pakāpeniski piepildot apļa brīvo laukumu, līdz palicis vairs tikai neliels caurums apļa vidū. Šo apli noslēdz, nostiprinot diegu.

Iegādājoties sapņu ķērāju bērnam, tajā parasti iekar zvaniņus, mīkstas rotaļlietas, krāsainas bumbiņas, kas piesaista bērna uzmanību. Zvaniņi ir paredzēti enerģētiskai aizsardzībai, jo skaņas rada tīru un harmonisku enerģētisko lauku. Pēc austrumnieku ezotēriskās gudrības iekārti zilonīši rada pozitīvu starojumu - tie ir prieka un laimes zīme. Kamielīši, kas šūpojas sapņu ķērājā, ir mīlestības simbols. Zvaniņi un kareklīši laiku pa laikam jāpašūpo, lai telpā, kurā dzīvo bērns, radītu labvēlīgu vidi.

Izklausās diezgan neticami, taču zinātāji stāsta, ka, guļot pie sapņu ķērāja, visi sliktie sapņi tiešām tiekot izkliedēti un cilvēks sapņojot tikai labus sapņus vai nesapņojot nemaz.

Avots: laikraksts "Dzirkstele".

Sapņu ķērāja gatavošanas pamācība

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Padomnieks

Vai zināji?

Pēc sešiem vakarā jācenšas relaksēties un nedarīt neko, kas izraisa stresu.

Sapņu ķērājs

Tajā ieiet − pārrēķināties.

No tā iziet − rūpes beigsies.

Interesanti

Krākšanas laikā cilvēki neredz sapņus.

Sapņu TOP5

1

11 interpretācijas

2

10 interpretācijas

3

8 interpretācijas

4

4 interpretācijas

5

15 interpretācijas

Citi simboli