Jo mazāka galva, jo lielāki sapņi.

O'Mallejs Austins

Interesanti

SapņuGuru aptauja: Īstu „cīruļu” un „pūču” ir maz

Atkarībā ierastā diennakts ritma, izdala divus cilvēka bioloģiskā pulksteņa hronotipus – „cīruļi” jeb cilvēki, kuriem augstākais možuma un darbspēju periods ir rīta pusē, un „pūces”, kam lielākā aktivitātes fāze vērojama pēcpusdienās un vakaros. Jaunākie pētījumi un arī SapņuGuru veiktā aptauja liecina, ka mūsdienās visvairāk cilvēku nepieder ne pie viena no šiem tipiem.

SapņuGuru bilžu konkurss: Labākie gulošie bērni

Bērni mēdz aizmigt visneiedomājamākajās vietās un pozās, un tas it nemaz netraucē saldam miegam un interesantu sapnīšu vērošanai. Lai par to pārliecinātos, SapņuGuru izsludināja konkursu, kurā ikviens varēja iesūtīt bildes ar neierastā pozā aizmigušiem mazuļiem. Konkursā saņemtās bildes izpelnījās lielas SapņuGuru lapas sekotāju simpātijas.

Īslaicīga aizsapņošanās palīdz atrisināt problēmas

Aizdomāšanās un aizsapņošanās ar atvērtām acīm iedarbina smadzeņu daļu, kas atbildīga par sarežģītu problēmu atrisināšanu – ilgu pētījumu rezultātā atklājuši Kanādas zinātnieki.

Agrākos pētījumos jau noskaidrots, ka cilvēki bieži nododas sapņošanai nomodā. Daži tādā veidā pavada trešo daļu dienas. Līdz šim zinātnieki uzskatījuši, ka bezmērķīgas aizsapņošanās laikā aktivitāti saglabā tikai tā smadzeņu daļa, kas nodrošina pamatfunkciju veikšanu.

Fen Šui padomi guļamistabai un veselīgam miegam

Trīs tūkstošus gadu senās ķīniešu filozofijas, kompleksās zinātnes un telpu iekārtošanas mākslas “Fen Šui” speciālisti uzsver, ka miega kvalitātes uzlabošanai ļoti svarīgs ir pareizs guļamistabas iekārtojums.

SapņuGuru aptauja: Latvieši dod priekšroku gulēšanai kopā

SapņuGuru veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka latvieši labāk izguļas, ja blakus ir mīļotais cilvēks. Bet kā ir pareizāk – gulēt kopā vai atsevišķi? Šis jautājums jau gadu desmitiem nodarbinājis miega, sapņu un savstarpējo attiecību ekspertus.

Interesanti

Agrīnajā kristietībā sapņu skaidrotāji uzskatīja, ka sapņus sūta Dievs, lai pamācītu un vadītu paklausīgos pavalstniekus.

Padomnieks

Vai zināji?

Nikotīns darbojas kā stimulants, tāpēc jāizvairās no smēķēšanas pirms miega vai pamostoties nakts laikā.

Sapņu ķērājs

Slikts sapnis. Brīdina par nodevību un krāpniecību.
Ja sapnī nogaliniet kaķi–drīzumā appazīsiet sa...

Pasmaidi

Cilvēki, kas cieš no bezmiega, uztraucas par to, ka neguļ, un viņi neguļ, tāpēc, ka uztraucas. /Frenklins Adams/