Kamēr sirds glabā vēlmes, prāts nododas sapņojumiem.

Šatobrians Renē

Vēsture

Sapņu noslēpumi pētīti gadsimtiem ilgi

Sapņus pētījuši gan mediķi, gan psihologi, gan filozofi. Lai arī pastāv daudzi pieņēmumi par sapņu rašanos un to interpretāciju, neviena no disciplīnām nav spējusi sniegt nepārprotamu atbildi, arvien palicis kāds neizskaidrots aspekts.

Žurnālists Romāns Koļeda izpētījis, ka sapņu pētniecībai civilizācijas vēsturē ir gadu tūkstošiem ilga pieredze, jo cilvēks aizvien centies izprast, kas ir noslēpumainā pasaule šaipus aizvērtiem plakstiem. Uz šādiem jautājumiem atbildes meklējuši jau senie ēģiptieši, romieši un grieķi. Turklāt neviena pasaules reliģija jautājumu par sapņu būtību nav atstājusi ārpus sava redzesloka. Tas ir saprotami, jo cilvēki arvien gribējuši izprast ar viņiem un apkārtnē notiekošo, kur nu vēl noslēpumaino, ko viņi neapšaubāmi (un sapņošana ir objektīva parādība) pieredzējuši.

No vissenākajiem laikiem cilvēki veidojuši un izmantojuši tā dēvētos sapņu tulkus – grāmatas, kurās izskaidrota visdažādāko sapņu nozīme. Pateicoties šai «iekšējai redzei» sapnī, cilvēki it kā spējuši uztvert to, kas notiek lielā attālumā gan telpā, gan laikā. Šādā nozīmē sapņu tulks spēj pasargāt gan indivīdu, gan lielāku cilvēku kopumu no kārdinājumiem, ļaujot izvairīties no vieglprātīgas vai stratēģiski nepareizas rīcības.

 

Avots: laikraksts «Rīgas Balss», 2007

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Viedokļi

Pievienot viedokli

Interesanti

Ēģiptieši uzskatīja, ka sapņi jāskaidro, balstoties uz pretstatu principu, piemēram, ja cilvēkam sapnī rādās nāve, tas nozīmē, ka patiesībā viņš sapņo par dzīvi.

Sapņu TOP5

1

7 interpretācijas

2

6 interpretācijas

3

5 interpretācijas

4

8 interpretācijas

5

32 interpretācijas

Citi simboli

Padomnieks

Vai zināji?

Lai atbrīvotos no bezmiega – jāievēro pareizs darba un atpūtas režīms, jāiet gulēt vienā laikā, jāguļ vēsā, labi vēdinātā, klusā telpā.

SapņuGuru Twitter

Pasmaidi

Cilvēki, kas cieš no bezmiega, uztraucas par to, ka neguļ, un viņi neguļ, tāpēc, ka uztraucas. /Frenklins Adams/