Sapņi mums ir nepieciešami, bez tiem mēs nevarētu samierināties ar īstenību.

Remarks Ērihs

Interesanti

Sapņu tulks tagad Latvijas Radio 2 rīta programmā

Pateicoties sadarbībai ar Latvijā lielāko sapņu tulkošanai veltīto portālu www.SapnuGuru.lv, Latvijas Radio 2 klausītāji ik rītu pulksten 9:45 var uzzināt vai aizvadītajā naktī sapņos redzētais uzskatāms par nozīmīgu un vai iespējams, ka sapnis bijis pravietisks un drīzumā piepildīsies.

Portāla Sapņu Guru idejas autors un sertificēts astrologs Kristaps Baņķis šo ziņu iekļaušanu radio rīta programmā vērtē gan kā labu garīgās kultūras darbinieku un mediju sadarbības piemēru, gan kā ļoti vērtīgu ieguvumu sapņotājiem un zemapziņas vēstījumu tulkotājiem.

„Prieks, ka Sapņu Guru kopā ar radio kolektīvu ir iespēja atsvaidzināt rīta raidījumu ar asprātīgiem un noderīgiem sapņu skaidrošanas padomiem. Šīs ziņas ir kā jauns turpinājums veiksmīgajai piecu gadu projekta Astrologi.lv sadarbībai ar Latvijas Radio 2, kuras laikā jau izdevies popularizēt Mēness kalendāru un tā praktiskos ieteikumus. Šoreiz uzmanība veltīta Mēness neredzamajai daļai un tās ietekmei uz cilvēku zemapziņu, kas vistiešāk izpaužas sapņos,” norāda Kristaps Baņķis.

Sapņu Guru īpašais lepnums ir par Latvijas Nostradamu dēvētā Eižena Finka sapņu simbolu atšifrējumi. Finks savas dzīves laikā nopietni pievērsās sapņu simbolu pētniecībai, un 1911. gadā tika izdota viņa sastādītā grāmata "Sapņu tulks". SapņuGuru portālā digitālā veidā apkopoti Finka izstrādātie sapņu simbolu skaidrojumi, kas palīdzēs iztulkot pravietiskajos sapņos redzētās mistiskās zīmes.

Līdzās mistiskajiem gaišreģa Eižena Finka sapņu skaidrojumiem Sapņu Tulkā atrodamas arī mūsdienīgu sapņu simbolu –  iPod, datora, e-pasta vēstules, televizora, mobilā telefona – nozīmes.

Tā tiek piedāvāts sapņotājiem iztulkot gan pravietiskus, gan ikdienišķus sapņus. Attīstoties kinoindustrijai, cilvēku sapņos arvien biežāk parādās arī kinofilmu tēli, tāpēc SapņuGuru parūpējies, lai portālā būtu pieejami arī vampīru, zombiju, robotu, nāru, kā arī citu kino tēlu skaidrojumi.

Paralēli sapņu simbolu tulkojumu apkopošanai Sapņu Guru arī seko līdzi jaunākajiem starptautiskajiem pētījumiem sapņu zinātnē. Interesantākie atklājumi tiek ietverti dažādās Sapņu Guru aptaujās, kuru rezultāti liecina, ka līdzīgas tendences sapņošanā, kā arī gulēšanas un miega kultūrā vērojamas arī Latvijā.

Piemēram, SapņuGuru veiktajā aptaujā apstiprinājies jaunākais zinātnieku pieņēmums, ka izteiktu cilvēka bioloģiskā pulksteņa hronotipu „cīrulis” un „pūce” pārstāvju kā pasaulē nav nemaz tik daudz – arī Latvijā viņi ir vien trešdaļa no visiem iedzīvotājiem. Pārējiem gulēšanas paradumi ir haotiski, kas savukārt satrauc ārstus, jo ilgākā laika posmā var novest pie nopietniem miega traucējumiem.

Portāla SapnuGuru.lv jaunumiem sapņu tulkotāji aktīvi seko un dalās savā sapņu skaidrošanas pieredzē arī sociālā tīkla Draugiem.lv lapā – http://www.draugiem.lv/sapnuguru.lv. Pašlaik sekotāju skaits pārsniedz jau 23 000 tūkstošus, un viņiem ik dienas piepulcējas arvien jauni interesenti. SapņuGuru augsti novērtē lapas sekotāju uzticību un regulāri rīko konkursus, kuros balvās tiek dāvināti bezmaksas Sapņu tulka abonementi uz mēnesi.

SapņuGuru jaunumi arī "Twitter" – https://twitter.com/sapnugurulv

 

SapņuGuru redakcija

Autors

SapņuGuru redakcija

Interesanti

Pierādīts, ka cilvēkiem, kas guļ diendusu, uzlabojas darba un koncentrēšanās spējas.

Padomnieks

Vai zināji?

Sapņu trūkums var norādīt uz proteīna deficītu organismā.

Sapņu ķērājs

Vilkacis –ļauns, bīstams un neievainojams cilvēks no tuvākās apkārtnes. Nodevība, krāpšana. Vai arī ...

Pasmaidi

Tas nav iespējams, teica Iemesls. Tas ir neprāts, bilda Pieredze. Pamēģini! nočukstēja Sapnis.